FTCC Pärnu 30.6.-2.7.2017

V8 Thunder

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö


V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


BMW Xtreme

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö


Porsche GT3

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

FTCC Ahvenisto 50v-juhlakilpailu 3.-4.6.2017

BMW Xtreme Race

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö


V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

V8 Thunder

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

Porsche GT3 Cup

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

RATA-SM Botniaring 13.5.2017

Tulosseuranta

 

V1600

kilpailulähtö 1

kilpailulähtö 2

 

GRAN TURISMO + TOURING CARS

kilpailulähtö 1

kilpailulähtö 2

 

LEGENDS

kilpailulähtö 1

kilpailulähtö 2

FTCC Riika 29.-30.4.2017

BMW Xtreme Race

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

Porsche GT3 Cup

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


V8 Thunder

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

 

 

 

RATA-SM Ahvenisto Thunder Race 10.-11.9.

Ahvenisto Thunder Race liveseuranta

 

Xtreme Race

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

Legends

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

Formula Ford

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


V8 Thunder

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


SMP Formula 4

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

 

 

 

RATA-SM Vauhtiajot 6.-7.8.

RATA-SM Vauhtiajot liveseuranta Race Monitor -palvelussa.

Vauhtiajojen livelähetys ja -selostus tästä linkistä.

 

KILPAILULÄHTÖJEN TULOKSET:

 

Legends

B-finaali 1

A-finaali 1

B-finaali 2

A-finaali 2


V8 Thunder

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

Gran Turismo

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

 

Xtreme Race

45 minuutin lähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

Touring Cars

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

RATA-SM Alastaro 23.-24.7.

 

 

RATA-SM Pärnu 30.6.-2.7.

RATA-SM Pärnu liveseuranta Mylaps-palvelussa

Livelähetys: tv.delfi.ee/live

 

 

KILPAILULÄHTÖJEN TULOKSET:

 

V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


V8 Thunder

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö


Xtreme Race + BMW 325 Cup

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

Legends

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö


Avoin GT/Gran Turismo

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

RATA-SM Kemora 11.-12.6.

RATA-SM Kemora liveseuranta Race Monitor -palvelussa.

 

KILPAILULÄHTÖJEN TULOKSET:

 

Xtreme Race + BMW 325 Cup

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö (45 min)


Formula Ford

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


Legends

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö

 

Gran Turismo

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


Lisäluokka kuorma-autot

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

RATA-SM Botniaring 14.-15.5.

RATA-SM Botniaring liveseuranta Race Monitor -palvelussa.

 

KILPAILULÄHTÖJEN TULOKSET:

 

Xtreme Race + BMW 325 Cup

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö (45 min.)


Formula Ford

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö

3. kilpailulähtö


Legends

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


V1600

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö


Gran Turismo

1. kilpailulähtö

2. kilpailulähtö




Sarjapisteet

V1600 SM, Formula Ford SM, Formula Ford Zetec Cup, V8 Thundercars Cup, Xtreme Race Cup

Legends Trophy

Gran Turismo